Fizjoterapia studia jednolite magisterskie (5-letnie)
-500 zł zniżki opłaty wpisowej do 21 marca
-
Rodzaj studiów JEDNOLITE MAGISTERSKIE
-
Kierunek studiów Fizjoterapia
-
Tryb studiów STUDIA STACJONARNE I NIESTACJONARNE
-
Czas trwania 5 LAT (10 SEMESTRÓW)
Studia na kierunku fizjoterapia pozwolą Ci uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do poprawiania jakości życia i powrotu do maksymalnej sprawności ruchowej osób niepełnosprawnych, a także tych, które utraciły pełną sprawność ruchową w wyniku doznanego urazu
Fizjoterapia studia warszawa - sprawdź, czy ten kierunek jest dla Ciebie
- Zależy Ci na tym, aby zdobyć zawód przyszłości i nie bać się w przyszłości o brak zatrudnienia?
- Interesujesz się fizjologią wysiłku fizycznego?
- Wiesz, jak ogromne możliwości usprawniania ciała dają techniki manualne i odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne?
- Chcesz w swojej pracy zajmować się pomocą chorym i osobom po urazach w osiąganiu jak najlepszej sprawności?
- Jesteś zawodnikiem/czką sportowym/ą i chcesz stworzyć dla siebie alternatywę pracy na przyszłość?
- Chcesz pracować ze sportowcami lub osobami traktującymi aktywność fizyczną rekreacyjnie?
- Wierzysz w to, że rzetelna wiedza i bogate praktyczne umiejętności, ale i odpowiednie podejście do pacjenta mogą pomóc mu przekraczać kolejne granice w powrocie do sprawności?
- Uważasz, że ośrodki oraz gabinety Spa i wellness to miejsca, które odwiedzać będzie coraz więcej osób w celu przywrócenia harmonii swojemu ciału, pozbyciu się napięć wynikających z aktualnego tempa życia?
Jeśli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś/aś TAK, to istnieje prawdopodobieństwo, że ten kierunek studiów jest dla Ciebie.
Koncepcja kształcenia
Koncepcja kształcenia na kierunku fizjoterapia obejmuje wyposażenie absolwentów w efekty uczenia się z dyscyplin naukowych: nauki o zdrowiu, nauki medyczne, nauki o kulturze fizycznej. Program studiów przewiduje wiodącą rolę dyscypliny nauki o zdrowiu (dyscyplina wiodąca, 60%), a w mniejszej części dyscyplin nauki medyczne (25%) i nauki o kulturze fizycznej (15%). Takie przyporządkowanie kierunku studiów jest wypadkową przyjętej koncepcji kształcenia, efektów uczenia się, treści programowych, jak również jest zgodne z założeniami standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Sylwetka absolwenta
Zgodnie z koncepcją kształcenia przyjętą dla kierunku fizjoterapia absolwent, który osiągnie wszystkie założone efekty uczenia się jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zawodu fizjoterapeuty w zakresie: diagnostyki funkcjonalnej pacjentów z różnymi zaburzeniami w narządu ruchu; kwalifikowania, planowania, prowadzenia, a także kontroli efektywności zastosowanych specjalistycznych procedur. Ponadto, studia przygotowują do dalszego doskonalenia zawodowego oraz kontynuowania kształcenia na poziomie studiów doktoranckich.
Absolwent zna język obcy na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, co umożliwia im ustawiczny rozwój, pracę i wymianę doświadczeń na poziomie międzynarodowym.
Absolwenci fizjoterapii mogą podjąć zatrudnienie w:
- publicznych i niepublicznych placówkach opieki zdrowotnej;
- specjalistycznych ośrodkach dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności;
- uzdrowiskach, zakładach przyrodoleczniczych i sanatoriach rehabilitacyjnych;
- hospicjach i domach opieki;
- poradniach i zakładach pracy chronionej;
- ośrodkach sportowo-rekreacyjnych oraz odnowy biologicznej, Spa Welleness;
- indywidualnej praktyce fizjoterapeutycznej;
- jednostkach naukowych i w szkolnictwie wyższym;
- na stanowiskach administracyjnych związanych z wykonywaniem, przygotowywaniem lub nadzorem czynności związanych udzielaniem świadczeń usług rehabilitacyjnych.
Ponadto, studenci fizjoterapii są gotowi do podjęcia własnej działalności gospodarczej.
Koncepcja kształcenia
Efekty uczenia
Efekty uczenia się przewidziane w programie studiów dla kierunku fizjoterapia odpowiadają 7 poziomowi charakterystyk I stopnia (uniwersalnych) Polskiej Ramy Kwalifikacji oraz 7 poziomowi charakterystyk II stopnia typowych dla kwalifikacji uzyskiwanych w ramach szkolnictwa wyższego, w związku z czym absolwenci kierunku uzyskują kwalifikacje właściwe dla studiów jednolitych magisterskich, tj. na poziomie 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Po ukończeniu studiów absolwenci posiądą biegłość językową na poziomie B2+ z wybranego języka obcego (angielski, niemiecki, hiszpański). Mając na uwadze praktyczny profil kierunku, program studiów został opracowany w taki sposób, aby wyposażyć absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne adekwatne do oczekiwań współczesnego rynku pracy. Praktyczność kierunku fizjoterapia przejawia się między innymi w: efektach uczenia się, treściach programowych, formach zajęć, metodach dydaktycznych, przewadze zajęć praktycznych oraz kadrze posiadającej bogate doświadczenie zawodowe.
Główne cele kształcenia studiów na kierunku fizjoterapia to:
- przygotowanie do zawodu fizjoterapeuty poprzez uzyskanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania diagnostyki i programowania procesu fizjoterapeutycznego oraz kontrolowania i weryfikowania jego efektów;
- przygotowanie do samodzielnej pracy z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, w zakresie wykonywania specjalistycznych procedur z zakresu fizjoterapii: kinezyterapii, fizykoterapii, masażu leczniczego, terapii manualnej, metod specjalnych w celach terapeutycznych i maksymalnych zdolności ruchowych, kontrolowania efektywności rehabilitacji;
- przygotowanie i zdobywanie umiejętności prowadzenia działań prozdrowotnych w ramach fizjoprofilaktyki, kształtujących i przywracających odpowiedni poziom sprawności fizycznej;
- kształtowanie umiejętności psychofizycznych przygotowujących do pacy z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi oraz sprawności fizycznej, by móc poprawnie demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia fizyczne;
- nauka i możliwość prowadzenia badań naukowych z zakresu diagnostyki funkcjonalnej i obrazowej, planowania i kontrolowania efektywności kompleksowego procesu rehabilitacji medycznej, prowadzenia badań i włączanie się w pracę zespołów badawczych;
- kształtowanie postaw tolerancji dla zachowań wynikających z niepełnosprawności, odmiennych uwarunkowań społecznych, kulturowych oraz wrażliwości etycznej i postaw prospołecznych.
- Studia na kierunku fizjoterapia, pozwalają zdobyć wiedzę, umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne oraz stwarzają warunki do dalszego rozwoju zawodowego np. poprzez kontynuowanie nauki na studiach podyplomowych, studiach doktoranckich czy podejmowanie działań w kierunku specjalizacji. Proces kształcenia i realizacja głównych celów kształcenia i efektów uczenia się na studiach, kończy uzyskanie tytułu magistra fizjoterapii.

Co nas wyróżnia?
Stawiamy na rozległą wiedzę fizjoterapeuty dlatego nasz program jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne.
Realizacja praktyk w renomowanych placówkach medycznych w Warszawie.
Wymiany międzynarodowe studentów w ramach programu Erasmus+.
Zajęcia prowadzone na Uczelni w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
Atrakcyjny system stypendialny.
Jakie kompetencje posiądziesz jako absolwent kierunku fizjoterapia?
Absolwent naszych studiów potrafić będzie prognozować i prowadzić postępowanie fizjoterapeutyczne, proces diagnostyczny i rehabilitację pacjenta.
Studentami tego kierunku mogą zostać osoby, które uzyskały świadectwo dojrzałości i spełniły wszystkie warunki rekrutacji.
Realizacja studiów
- Nauka trwa 5 lat, 10 semestrów.
- Język kształcenia: polski
- Zajęcia odbywają się na Uczelni w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
- W razie potrzeby uczelnia ma pełną gotowość do prowadzenia zajęć w trybie online.
Warunki zaliczenia i dyplom
- Aktywne uczestniczenie w zajęciach.
- Uzyskanie wszystkich efektów uczenia się zgodnie z programem studiów.
- Uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego.
- Zaliczenie wszystkich praktyk przewidzianych programem studiów.
Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich zgodnie ze wzorem znajdującym się w BIP
Informacja
Zgodnie z ustawą z dnia 25 września 2016r. o zawodzie fizjoterapeuty, zawód fizjoterapeuty może wykonywać osoba, która rozpoczęła po roku akademickim 2018/2019 studia przygotowujące do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, prowadzone zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 68 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Szczegóły w ustawie z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty >>
Szczegółowy zakres treści i standardów kształcenia oraz organizacja studiów zawarte są w poniższym dokumencie:
Procedura przyjęcia
Zarejestruj się w systemie REKRUTACYJNYM
Po rejestracji na podany adres e-maila zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca rejestrację wraz z loginem i hasłem.
Po zalogowaniu w systemie rekrutacyjnym :
KROK 1
Wprowadź dane osobowe.
KROK 2
W zakładce Moje kierunki: wybierz kierunek studiów, na który aplikujesz.
Uzupełnij pozostałe informacje edukacyjne w tym kroku.
KROK 3
Pobierz wszystkie dokumenty rekrutacyjne, uzupełnij swoimi danymi i prześlij skany na adres e-maila rekrutacja@amh.edu.pl , dokumenty można przesłać również pocztą, kurierem lub dostarczyć osobiście do Działu Rekrutacji.
Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA
Po przesłaniu kompletu dokumentów rekrutacyjnych otrzymasz informację zwrotną o przyjęciu na studia.
OPŁATY ADMINISTRACYJNE
- opłata rekrutacyjna – 85 zł
- opłata za legitymację studencką – 22 zł
- opłata wpisowa – 500 zł
Wpłaty należy dokonać na ogólny numer rachunku bankowego.
Opłatę rekrutacyjną oraz wpisowe należy wpłacić na ogólny nr konta:
PKO BP I O/Warszawa
73 1020 1013 0000 0902 0157 0126
w tytule przelewu należy wpisać:
imię i nazwisko, pesel kandydata oraz dopisek “opłata rekrutacyjna i wpisowe na kierunek ….

Oferta kursów przygotowujących
z biologii i chemii dla przyszłych studentów kierunków medycznych
Myślisz o studiach na kierunkach medycznych? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Od czerwca 2025 roku Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych uruchamia kursy przygotowujące z biologii i chemii. To idealna okazja, aby poczuć się pewniej na studiach i zacząć je z przewagą.