Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Akademii Medycznej Nauk Stosowanych i Holistycznych

25 października 2024 r. o godzinie 14:00 w Auli odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025. To szczególne wydarzenie w życiu naszej Uczelni, które symbolicznie otwiera nowy etap w edukacji oraz w codziennym życiu akademickim naszych studentów, wykładowców i całej społeczności.

Kluczowym punktem inauguracji będzie wykład inauguracyjny wybitnego eksperta w dziedzinie transplantologii, Prof. dr hab. n. med. Ireneusza Nawrota, który podzieli się wiedzą na temat „Transplantologii wczoraj i dziś”. Jego wystąpienie z pewnością dostarczy uczestnikom wielu inspirujących refleksji, otwierając nowe perspektywy w dziedzinie medycyny.

Harmonogram wydarzenia:

1. Wprowadzenie sztandaru i Hymn Państwowy – uroczyste rozpoczęcie, hymn wykonany przez chór.
  2. Wystąpienie Rektora – powitanie gości, refleksja nad minionym rokiem, plany na przyszłość.
  3. Ślubowanie studentów – symboliczne przyjęcie nowych studentów do społeczności akademickiej.
  4. Gaudeamus Igitur – wykonanie hymnu studenckiego przez chór.
  5. Wystąpienie przedstawicieli Samorządu Studenckiego – przemówienie studentów w imieniu społeczności akademickiej.
  6. Panel o doświadczeniach zawodowych naszych Absolwentów – inspirujące historie i refleksje o karierze po ukończeniu studiów.
  7. Wręczenie nagród – dla najlepszych studentów oraz Konkurs Rektora na wykładowcę roku akademickiego 2023/24
  8. Wykład inauguracyjny – prelekcja prof. dr hab. n. med. Ireneusza Nawrota pt. „Transplantologia wczoraj i dziś”.
  9. Zakończenie uroczystości – podziękowania i wyprowadzenie sztandaru.

To nie tylko uroczystość akademicka, ale także moment integracji i refleksji nad znaczeniem edukacji oraz przyszłości medycyny. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, wykładowców oraz zaproszonych gości do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, aby wspólnie rozpocząć nowy rozdział naszej akademickiej przygody.

Do zobaczenia 25 października!