Gimnastyka korekcyjna
Studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjnej to jeden z niezbędnych kierunków potrzebnych nauczycielom wczesnoszkolnym i przedszkolnym, fizjoterapeutom i osobom prowadzącym zajęcia ruchowe pozalekcyjne.
Celem studiów jest uaktualnienie zdobytej wiedzy na poprzednich studiach, poznanie aktualnego spojrzenia na terapię i profilaktykę wad postawy, podniesienie kwalifikacji zawodowych, z zakresu holistycznego podejścia do zapobiegania i leczenia wad postawy u dzieci.
„Krzywe społeczeństwo” to jedno z coraz częściej stosowanych określeń dotyczących stanu zdrowia i budowy ciała dzieci i młodzieży. Studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjnej dają szeroki zakres narzędzi do stosowania w pracy korekcyjnej w celu zapobiegania powstawania wad postawy i usprawniania ruchowego podopiecznych.
Podczas studiów słuchacze zdobędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu przeciwdziałania i korekcji wad postawy, pracy z dziećmi na lekcjach wychowania fizycznego i innych zajęciach ruchowych.
Oprócz uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, słuchacze otrzymają dodatkowo zaświadczenia i dyplomy z wybranych zjazdów, które realizowane są w formie bloków tematycznych i odrębnych szkoleń.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów-wykładowców i w dużej mierze mają charakter praktyczny, zgodnie z metodyką poparty wyjaśnieniem teoretycznym zasadności wykonywanych ćwiczeń. Obecność na zajęciach jest wymagana.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych zaliczeń, obecność na zajęciach, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz napisanie pracy zaliczeniowej w formie opisu przypadku lub zdanie egzaminu końcowego.
Studia adresowane są do nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych, fizjoterapeutów, osób z wykształceniem medycznym, pedagogicznym, ale także do wszystkich zainteresowanych pracą z dziećmi. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
System opłat za studia
4 wpłaty kwartalne
2 wpłaty
1 wpłata
Procedura przyjęcia
Wymagane dokumenty:
- Umowa o świadczeniu usług edukacyjnych.
- Kserokopia dyplomu oraz suplementu (oryginał na do wglądu).
- Dowód wniesienia opłaty wpisowej 200zł oraz rekrutacyjnej 85zł
- Ankieta osobowa.
- Podanie o przyjęcie na studia.