Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych wcześniej Wyższa Szkoła Rehabilitacji. Nowa nazwa – nowe perspektywy

Trener personalny

Celem tego kierunku jest teoretyczne i przede wszystkim praktyczne wykształcenie trenerów personalnych, kompetentnych na tyle, aby móc w pełni odpowiadać za bezpieczeństwo oraz realne efekty współpracy ze swoimi klientami/pacjentami. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą przyszłym trenerom personalnym na pracę w zakresie ukierunkowanej na cel aktywności fizycznej z małymi grupami osób w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Program studiów podyplomowych na kierunku TRENER PERSONALNY uwzględnia zdobywanie wiedzy i kompetencji w zakresie komunikacji oraz technik motywacyjnych, niezbędnych w efektywnej pracy z klientem.

Trener personalny

Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w Akademii Medycznej Nauk Stosowanych i Holistycznych, a także akredytacje następujących ośrodków:

  • Polski Związek Trenerów Personalnych  
  • Europe Activ  
  • EREPS (European Register of Exercise Professionals)  
  • REPs Polska (członek  ICREPs  – Międzynarodowej Federacji Zrzeszającej Kraje Członkowskie posiadające System Rejestracji REPs)  

System opłat za studia

10 wpłat

785
  •  

2 wpłaty

3.570
  •  

1 wpłata

6.490
  •  

Procedura przyjęcia

Wymagane dokumenty:

  • Umowa o świadczeniu usług edukacyjnych.
  • Kserokopia dyplomu oraz suplementu (oryginał na do wglądu).
  • Dowód wniesienia opłaty wpisowej 200zł oraz rekrutacyjnej 85zł
  • Ankieta osobowa.
  • Podanie o przyjęcie na studia.

Kadra prowadząca o kierunku

Wypowiedzi absolwentów

Od 7 lat współwłaściciel i członek zarządu TI Health Club, placówki, która jest liderem w dziedzinie treningów personalnych. Na terenie jednego klubu działa około 60 trenerów, dzięki czemu prowadzonych jest ponad 1500 jednostek treningowych miesięcznie.

W klubie odpowiedzialny jest za: rozwój i jakość usługi treningów personalnych, nabór i szkolenie trenerów oraz marketing i sprzedaż. 

Współzałożyciel i członek zarządu Polskiej Federacji Fitness
Wykładowca i twórca wielu szkoleń oraz – jako ekspert – uczestnik głównych wydarzeń branżowych. 

Wybraną przez nią drogą zawodową i pasją jest trening mentalny. Od dziecka związana jest z lekkoatletyką i pływaniem. Medalistka licznych zawodów sportowych. Pasjonatka dwuboju olimpijskiego i uczestniczka wielu szkoleń z nim związanych.

Zaraża ludzi nie tylko pozytywną energią, ale i zachęca do zdrowego stylu życia. Jej zdaniem, we wprowadzaniu go, jak i utrzymaniu – podobnie jak w sporcie –ważne są: proces, relacja i strategia. Na treningach omawia z podopiecznymi stan aktualny i cele, a także, jakiej pomocy może udzielić im tu i teraz. Jak mówi, stosowana przez nią metoda zapewnia krótszy proces, prowadzony w sposób aktywny, gdzie trener i trenujący nie skupiają się tylko na pytaniach i odpowiedziach, ale i na wielu ćwiczeniach praktycznych. Według niej – stanowi to też proces, na którym można budować adekwatne poczucie własnej wartości, umiejętność koncentracji, wewnętrzny spokój, a także nawyk… zwyciężania. Jak mówi: Siła to nie mięśnie, siła to mental.

Dyplomowana dietetyczka kliniczna i sportowa oraz trenerka personalna, propagatorka i pasjonatka zdrowego odżywiania i szeroko rozumianej aktywności fizycznej.

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Specjalistka ds. żywienia młodych piłkarzy ręcznych w ramach współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce ZPRP i Ośrodkami Szkolenia w Piłce Ręcznej OSPR.

Właścicielka kameralnego Studia Treningu Personalnego i Gabinetu Dietetycznego w jednym – Schudnij Na Mieszka.

Jako dietetyczka współpracująca z takimi firmami jak: TI FITNESS trener, DANONE w „Programie Activii”, ZELMER „Zdrowa Odmiana”, KASK GROUP – warsztaty żywieniowe dla przedszkoli.
Ponadto ekspertka w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, autorka szkoleń i wykładów z zakresu zdrowego odżywiania. Uczestniczka wielu kursów, szkoleń i konferencji, ciągle pogłębiająca swoją wiedzę i realizująca swoje pasje.

Prywatnie jest szczęśliwą i dumną mamą oraz żoną i miłośniczką eksperymentowania w kuchni, poznawania nowych smaków. Wyznaje zasadę, że ,,żaden lek nie zastąpi zdrowego odżywiania, natomiast zdrowe odżywianie może zastąpić wiele lekarstw”.

Ukończyła wiele szkoleń, zarówno z zakresu treningu, jak i fizjoterapii, w tym kursy na: trenera personalnego, instruktora kulturystyki, instruktora pilatesu, instruktora kettlebell, treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie, kinesiotapingu, masażu, masażu tkanek głębokich, terapii wisceralnej, pinoterapii, terapii blizn, manipulacji HVLA oraz Medycyny Manualnej wg FRSc (Five Regulatory Systems concept) dr. Radosława Składowskiego.

Na co dzień pracuje jako trenerka personalna w siłowni oraz terapeutka manualna w gabinecie fizjoterapeutycznym. Pasjonuje ją praca w kontakcie z człowiekiem, a przede wszystkim możliwość wpływania na zmianę światopoglądu innych oraz poprawę ich funkcjonowania w życiu codziennym. W swojej pracy kładzie nacisk na trening funkcjonalny i prozdrowotny. Bardzo ważne jest dla niej to, aby treningi sprawiały jej podopiecznym przyjemność, co zwiększa jej zdaniem znacząco szanse na to, aby aktywność fizyczna stała się częścią ich stylu życia.

W pracy w gabinecie wyznaje podejście holistyczne do pacjenta, łącząc różne formy i techniki terapeutyczne. Stale bierze udział w różnych szkoleniach, ponieważ wierzy, że nauka to podróż, która trwa całe życie.

Autor kilkunastu publikacji naukowych i popularnonaukowych poświęconych głównie tematyce reakcji układu krążenia na wysiłek fizyczny. Aktualnie zarządza spółką prowadzącą TI Health Club na warszawskim Ursynowie. Od 20 lat pracuje nieprzerwanie jako trener personalny.

Prywatnie – pasjonat sportu, startujący regularnie w zawodach kajakarskich w kategorii masters.

Nieustannie poszukuje rozwoju swoich zawodników oraz własnych kwalifikacji trenerskich. Umiejętności trenerskie rozszerza na seminariach i szkoleniach u najlepszych specjalistów na świecie, jak Boris Sheiko czy Carlo Buzzichelli.

Jeden z nielicznych trenerów w Polsce posiadających certyfikat systemu FRC (Functional Range Conditioning), z którego metod korzystają trenerzy najważniejszych organizacji sportowych: NBA, NFL, UFC, Westside Barbell. Certyfikowany trener przygotowania motorycznego NCSC (National Certificate in Strength & Conditioning), akredytowany przez: American Council on Excercise (ACE), National Academy of Sports Medicine (NASM), Athletics and Fitness Association of America (AFAA).

W roku 2019 miał przyjemność pracy ze studentami na Warszawskiej AWF jako prowadzący specjalizacji trenerskiej oraz dwuboju olimpijskiego. Obecnie można go spotkać w TI fitness, gdzie pełni funkcje master trenera i szkoleniowca.

Jako trenerka przygotowania motorycznego prowadzi, między innymi, czołowych polskich zawodników takich dyscyplin jak: triathlon, kolarstwo górskie czy rugby na wózkach. Współpracuje z Warszawskim Klubem Kolarskim i warszawską Drużyną Rugby na Wózkach Avalon Extreme.

Pracuje z wieloma amatorami pragnącymi bezpiecznie przygotować się do startów w imprezach masowych, takich jak biegi uliczne czy triathlony. Prowadzi terapię manualną osób po kontuzjach, które pragną wrócić do uprawiania sportu. Motywuje innych, dając za przykład siebie: w ostatnim czasie dołączyła do grupy TOP TEAM Centrum Kettlebell Polska. Startuje w Polskiej Lidze Kettlebell. Większość wolnego czasu spędza na szkoleniach, kursach i warsztatach, podnosząc swoje kwalifikacje z zakresu fizjoterapii oraz przygotowania motorycznego sportowców. Najważniejsze odbyte przez nią szkolenia to: EXOS, NCSC, FMS. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego.

Sonia Kubacka

Nazywam się Sonia Kubacka i od 8 lat pracuję jako trenerka personalna. Sport od zawsze był nieodłącznym elementem mojego życia. Trenowałam różne dyscypliny ale ostatecznie wróciłam do lekkoatletyki i biegów sprinterskich, z których czerpałam najwięcej satysfakcji i radości. Regularnie pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w profesjonalnych kursach i szkoleniach z zakresu rehabilitacji, treningu funkcjonalnego i biegowego.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Rehabilitacji na kierunku „Fizjoterapia w sporcie”. Moimi podopiecznymi są osoby o różnym stopniu zaawansowania, z dysfunkcjami ruchowymi oraz sportowcy.

Od kilku lat prowadzę kursy i szkolenia dla trenerów personalnych natomiast na studiach podyplomowych Trener Personalny przy Wyższej Szkole Rehabilitacji skupię się na tematyce metodyki treningu siłowego.
Do zobaczenia na zajęciach

Trener personalny z 14 letnim doświadczeniem, poprowadził ponad 15 000 treningów indywidualnych i grupowych. Posiada uprawnienia instruktorskie i trenerskie kilku dyscyplin, a także National Certificate in Stregth & Conditioning (NCSC). 
 
Od 2017 wyszkolił setki trenerów personalnych działając jako wykładowca i egzaminator szkoleń organizowanych przez AWF Kraków, Drotex i Active Academy. Od 2019 roku wykładowca akademicki oraz autor publikacji naukowych z dziedziny fizjologii wysiłku.
 
Przedsiębiorca i założyciel marki Active Academy. Od 2013 roku właściciel i manager studia treningowego zatrudniającego 15 osobowy zespół, a od 2020 roku współwłaściciel drugiego klubu Active Academy. W klubach Active Academy trenuje około 400 stałych klientów, co generuje ok 1000 treningów miesięcznie.

Specjalizuje się w treningu kobiet na różnych etapach życia. Jej główne zainteresowania naukowe koncentrują się na zdrowiu kobiet, aktywności fizycznej w ciąży, po porodzie oraz w okresie menopauzy.

 

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży fitness. Rozpoczynając jako instruktor fitness, a następnie trener personalny, zdobyła bogate doświadczenie w pracy z klientami indywidualnymi oraz grupami. Obecnie prowadzi szkolenia dla trenerów oraz zajęcia indywidualne dla kobiet, kładąc szczególny nacisk na zdrowie, aktywność fizyczną i dobre samopoczucie.

 

W trakcie swojej kariery naukowej mgr Agnieszka Koteja zdobyła wiele cennych doświadczeń i osiągnięć. Jej praca badawcza koncentruje się na wpływie aktywności fizycznej na zdrowie kobiet oraz na opracowywaniu efektywnych programów treningowych dostosowanych do różnych etapów życia. Aktywnie uczestniczy w życiu akademickim, prowadząc kursy z zakresu treningu kobiet oraz biorąc udział w projektach badawczych związanych z aktywnością fizyczną i zdrowiem kobiet. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz artykułów popularnonaukowych na temat treningu kobiet.

Paweł Łydek

Trener przygotowania motorycznego, szkoleniowiec. Na co dzień współpracuje z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych (m.in. sporty walki, piłka nożna, tenis, siatkówka, bouldering) zarówno na poziomie zawodowym, jak również amatorskim, a także wspiera osoby trenujące rekreacyjnie. 

 

Oprócz pracy nad wydajnością sportową realizuje również programy powrotu do rywalizacji sportowej po kontuzjach oraz jest zaangażowany w szkolenia kadr trenerskich i działania edukacyjne związane z szeroko rozumianą motoryką. 

 

Sam dbając o ciągłe poszerzanie horyzontów miał okazję edukować się odwiedzając takie miejsca jak klinika Aspetar w Katarze, UFC Performance Institute czy też Optimo Sport Clinic, gdzie mógł czerpać wiedzę od przedstawicieli m.in. Realu Madryt czy Atlético Madryt. 

 

Na co dzień większość działań realizuje w swoim ośrodku – Centrum Zdrowia i Sportu – Active Academy w Giebułtowie koło Krakowa. Dodatkowo tworzy projekt Sigma AthletiX, którego celem jest m.in. otwieranie środowisk trenerskich na komunikację i wymianę doświadczeń oraz wspieranie sportowców.  

Konsultantka AMH

Pomożemy wybrać najlepszy kierunek dla Ciebie!

Zostaw nam swój numer

Jeśli jesteś osobą niesłyszącą lub słabosłyszącą skorzystaj z naszego rozwiązania Migam!

Skip to content