Z okazji Światowego Dnia Wody zapraszamy do krótkiej refleksji nad rolą oddechu i wodoru – pierwiastka, którego grecka nazwa hydrogenium oznacza dosłownie „tworzący wodę”.
9 marca wraz z Sebastianem Kuźmińskim, reprezentującym naszego interesariusza zewnętrznego – firmę ANEV Centrum Wodoru, wzięliśmy udział w I Forum TRYCHOLOGII PRAKTYCZNEJ.
Zastanawiacie się, co tam robiliśmy? Opowiadaliśmy o roli kinezyterapii i fizykoterapii oddechowej jako nowoczesnych metod wspierania zdrowia – nie tylko w fizjoterapii, ale również w trychologii.
Co łączy oddech i wodór z trychologią?
Metoda Buteyki i techniki spowolnionego oddechu wspierają homeostazę organizmu, pozwalając pośrednio ograniczać stres oksydacyjny,
Wodór, jako silny antyoksydant, znajduje zastosowanie nie tylko w fizjoterapii i medycynie regeneracyjnej, ale również w… trychologii,
Inhalacje wodorowe zyskują na popularności jako bezpieczna i nowoczesna forma wspierania zdrowia, wykorzystywana coraz częściej w gabinetach fizjoterapeutycznych i trychologicznych.
Co dalej?
Planujemy rozpocząć pierwsze polskie badania nad zastosowaniem inhalacji wodorowych. Razem sprawdzimy czy ta forma fizykoterapii to „hit czy kit”. Zapraszamy do współpracy.
A ku inspiracji zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Sebastianem Kuźmińskim, prezesem ANEV, który opowiada o potencjale wodoru –przy okazji minionego