Rekrutacja on-line | Wpisowe 0 zł do 8 września

Wykład otwarty – Fizjoterapia limfologiczna w obrzękach układu chłonnego i krwionośnego, pourazowych oraz w sporcie i kosmetologii

Akademia Medyczna Nauk Stosowanych Humanum zaprasza na wykład otwarty :

Fizjoterapia limfologiczna w obrzękach układu chłonnego i krwionośnego, pourazowych oraz w sporcie i kosmetologii.

Który odbędzie się

29 czerwca 2024 (sobota) w godz. 16.00-18.00 w AULI,

w siedzibie AMH przy ul. Kasprzaka 49

Oraz na warsztaty praktyczne z masażu limfologicznego:

Warsztat:          18.00-19.00  – grupa 1, s. 306

19.00-20.00  – grupa 2, s. 306

Prowadzący:

Dr Jarosław Jasięga, specjalista fizjoterapii

W zawodzie fizjoterapeuty od 1996 roku. Wykładowca Terapii Obrzękowej (2004), Ackermann College of Chiropractic Stockholm (2007), Instytutu Osteopatii Funkcjonalnej w Haren w Niemczech (2010). Wieloletni członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej (PTMM), prezes dwóch kadencji (2010-2018) obecnie piastujący funkcję Prezesa Honorowego PTMM. Członek Wyższego Sądu Dyscyplinarnego w KIF w pierwszej kadencji. Od 1996 prywatne gabinety fizjoterapii (Wrocław, Oleśnica, Twardogóra)

OPIS TEMATYKI WYKŁADU

Wykład zostanie poświęcony tematyce układu limfatycznego. Jego pracy, współdziałaniu z układem krwionośnym i możliwościami sterowania jego pracą. Jednocześnie pokazana zostanie jego rola i powiązania z innymi strukturami i układami organizmu człowieka. Jest to unikatowa wiedza poparta ponad 20-letnim doświadczeniem szkoleniowym i oparta na niemieckich standardach pracy. Podwaliny w tej dziedzinie stworzył dr Johannes Asdonk wraz z zaproszonymi do współpracy ekspertami (m.in. prof. Khunke, prof. Foldi i inni). Z racji braku w Polsce specjalizacji lekarskiej z limfologii, umykają ważne problemy i zarazem sposoby ich leczenia, którymi zajmują się różni specjaliści: interniści, flebolodzy, angiolodzy, czy chirurdzy.

Wiedza z tej dziedziny pozwala pracować nie tylko z obrzękami limfatycznymi. Poznanie przyczyn obrzęków, ich konsystencji oraz możliwości kompensacyjnych organizmu człowieka daje szerokie pole do efektywnego leczenia. Jest to terapia przyspieszająca znacznie powrót do zdrowia po urazach (zwichnięcia, złamania, operacje np. endoprotezy, zespolenia itp.). U chorych kardiologicznych należy dopasować intensywność terapii do przeciwwskazań, podobnie w niewydolności żylnej. Szerokie stosowanie to pogranicze medycyny i kosmetologii (np. cellulitis), sport (urazy, regeneracja, prewencja), obrzęki zapalne itp.

Współpracujemy od ponad 20 lat z pierwszymi na świecie Niemieckimi Klinikami limfologicznymi Feldberg Klinik dr Asdonk w St. Blasien oraz Seeklinik Zechlin pod Berlinem (www.asdonk-online.de/pl/kliniki-asdonk.html). Istnieje możliwość odbycia szkolenia i następnie praktyk/stażu, a nawet podjęcia stałej pracy w Klinikach.  W tych przypadkach zostaną zwrócone koszty szkolenia.

W naszej placówce oświatowej (www.kto.com.pl) głównym wykładowcą jest Christof Bialas. To certyfikowany docent niemieckich szkół terapii obrzęków z prawem egzaminowania terapeutów dla potrzeb tamtejszych kas chorych.